overlay

İşte Türkiye'yi Kıskandıracak Şehir Hastanesi!

Kocaeli Şehir Hastanesi Yerinde İncelendi

Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney ile birlikte Kocaeli Şehir Hastanesine yerinde incelemeler yapmak üzere ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen değerlendirme ziyaretinde yüklenici firma yetkilileri de hazır bulundu.

Şirket yetkilileri yerinde  değerlendirme ziyaretinden önce Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney’e sunum gerçekleştirerek hastane ile ilgili bilgiler verdi. 

  • IMG_4997.JPG
  • IMG_5000.JPG
  • IMG_5015.jpg
  • IMG_5026.JPG
  • IMG_5032.jpg
  • IMG_5033.JPG
  • IMG_5037.JPG


6 HASTANE OLACAK

3 ana bina, 6 hastane, 63 ameliyathane ve 257 poliklinikten oluşan hastanenin içinde Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Kadın Sağlığı ve Çocuk Hastanesi, Genel Hastane, Fizik Tedavi Hastanesi ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatrı Hastanesi olacak. 350 dönüm arazi üzerinde 380 bin metrekare kapalı alan olarak inşa edilen hastanenin 2 bin 500 araçlık açık ve kapalı otoparkı olacak. 

TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ 

Türkiye’de yapılan şehir hastaneleri içinde en iyi planlamaya sahip olduğu söylenen Kocaeli Şehir hastanesinin iç mekan dizaynları hakkında da bilgi verildi. Tüm mekanlar hastane koşullarına göre hijyenik, her alanın gün ışığı almasına dikkat edilen, ferah ve hasta mahrumiyetini ön plana çıkartan bir mimarı tasarım ortaya koyulduğu belirtildi. Hastanenin kaba inşaatının yüzde 99’u, genel inşaatın ise yüzde 36’sı tamamlandı. Yüksek Güvenlikli Psikiyatri ve Fizik Tedavi Hastanelerinin elektromekanik çalışmaları başladı. 

HİZMET ÇOK FARKLI OLACAK

Hastane açıldıktan sonra tüm yönetimi Sağlık Bakanlığı’nda olacak. Firma tamamen hizmet gruplarını yönetecek. Sağlık alanına dokunmayacak. Sağlık Bakanlığı hizmet ile birlikte binayı şirketten kiralıyor. Hastanenin hizmeti de çok farklı olacak. Hasta ve hasta yakınlarının araçlarını vale alıp park edecek, hastaları hostesler karşılayıp elektrikli araçlarla muayene edilecek ya da gideceği hizmet alanına götürülecek

KOCAELİ İÇİN BÜYÜK YATIRIM

Hastanenin inşaatı ile ilgili bilgi alan ve ardından hastane inşaatını gezen Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Kocaeli Şehir Hastanesinin kaba inşaatı yüzde 90’nın üzerinde tamamlanmış. Belirlenen program dahilinde inşaat devam ediyor. Hastanenin ulaşımı için bağlantı yolları  çalışmaları yapılıyor. Tramvay projesi için de 17 Ekim’de ihale yapılacak. 

SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ

Bağlantı yollarının projesi için Karayolları ile görüşüp süreci takip edeceğiz. 2020 yılında hizmete girecek olan bu hastanene emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum. İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney  ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu bölge ve Kocaeli için çok büyük bir yatırım olacak. Sağlık turizminde ise Kocaeli’ye büyük katkıları olacaktır” dedi.