overlay

Gebze Fatih Devlet Hastanesi Organ Bağışında Türkiye Birincisi

Gebze Fatih Devlet Hastanesi Kasım ayında Türkiye genelinde gerçekleştirilen organ bağışı çalışmaları ve bağış rakamları istatistiklerine göre 640 bağış beyanı ile Türkiye birincisi oldu.

Türkiye’de yaklaşık 50 bin insan organ ve doku nakli için sırada bekliyor. Beyin ölümü gerçekleşen insanlardan alınan organlar, organ nakli bekleyen insanlara yaşama umudu sağlarken, sağlıklı bireylerden alınan bazı organlar da yine organ bekleyen vatandaşlara yaşama umudu oluyor. Bu bağlamda organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak ve organ nakli bekleyen hastalara umut olmak adına Gebze Fatih Devlet Hastanesi tarafından yürütülen çalışmalar, Türkiye genelinde yapılan organ bağışı rakamlarına göre 640 bağış beyanı ile Gebze Fatih Devlet Hastanesine Türkiye birinciliğini getirdi.

Pasta kesilerek kutlanan Türkiye birinciliğinin kendilerine gurur verdiğini ileten Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant; “Bu başarının mimarları olan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ferhat Yücel, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Semiha Oruç, Organ Bağış Birim Sorumlusu Eda Sözbir, Hemşire Merve Yaşar, Hemşire Arzu Şahin, Hemşire İhsan Yeşil ve emeği geçen herkes