overlay

İşaret Dili Eğitimi

İŞARET DİLİ EĞİTİMLERİ

        Engelsiz hastane yolunda bir adım daha…

     Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne bağlı sağlık tesislerinde çalışan personele “İşaret Dili Eğitimi” verilmesinin gerekliliği düşünülerek Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile 28.06.2018 tarihinde İki (2) yılı kapsayan bir protokol imzalanmış ve Halk Eğitim Merkezlerindeki işaret dili eğitimi veren eğiticiler tarafından hastanelerdeki çalışma koşullarının yoğunluğu da göz önünde bulundurularak sağlık tesislerinde işaret dili eğitimlerinin yapılması planlanmıştır. Eğitimler İl Sağlık Müdürlüğümüz Eğitim ARGE Birimi tarafından 2019-2020 yıllarında da devam edecek şekilde planlanmıştır.


DUYURU

       İşaret Dili Eğitimine katılmak isteyen kişilerin İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim ARGE Birimine ve kendi kurumlarının eğitim hemşirelerine başvurularını yapmaları gerekmektedir.

       İletişim:

       Tel : 3192014 Dahili : 1706


EĞİTİM PLANLARI
KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İŞARET DİLİ EĞİTİMİ PLANI
PLANLANAN EĞİTİMİN KONUSU/ADIEĞİTİM VERİLECEK PERSONEL (HEDEF KİTLE)PLANLANAN EĞİTİM TARİHİAÇIKLAMA
İŞARET DİLİ GÖLCÜK KARAMÜRSEL BÖLGESİGÖLCÜK N. ÇELİK DH, KARAMÜRSEL DH ve GÖLCÜK ADSM PersoneliEKİM-KASIM 2018Detay için tıklayınız...
İŞARET DİLİ İZMİT BÖLGESİKOCAELİ DH, İZMİT SEKA DH ve KANDIRA DH, NUH ÇİMENTO ADSM PersoneliARALIK 2018-OCAK 2019Detay için tıklayınız..
İŞARET DİLİ DERİNCE BÖLGESİDERİNCE EAH, KÖRFEZ DH, KÖRFEZ ADSM ve DERİNCE ADSM PersoneliŞUBAT-MART 2019Detay için tıklayınız..
İŞARET DİLİ DARICA GEBZE KÖRFEZ BÖLGESİDARICA FARABİ EAH, GEBZE DH, DİLOVASI DH DARICA ADSM PersoneliNİSAN-MAYIS 2019Detay için tıklayınız..
İŞARET DİLİ GÖLCÜK KARAMÜRSEL BÖLGESİGÖLCÜK N. ÇELİK DH, KARAMÜRSEL DH ve GÖLCÜK ADSM PersoneliEKİM-KASIM 2019Detay için tıklayınız..
İŞARET DİLİ İZMİT BÖLGESİKOCAELİ DH, İZMİT SEKA DH, KANDIRA DH ve NUH ÇİMENTO ADSM PersoneliARALIK 2019-OCAK 2020Detay için tıklayınız..
İŞARET DİLİ DERİNCE BÖLGESİDERİNCE EAH, KÖRFEZ DH, KÖRFEZ ADSM ve DERİNCE ADSM PersoneliŞUBAT-MART 2020Detay için tıklayınız..
İŞARET DİLİ DARICA GEBZE BÖLGESİDARICA FARABİ EAH, GEBZE DH, DİLOVASI DH ve DARICA ADSM PersoneliNİSAN-MAYIS 2020Detay için tıklayınız..