overlay

Ergüney’den Arslan’a Teşekkür

Kocaeli organ bağışı konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla Türkiye genelinde zirvede yer almaya devam ediyor. 

Organ bağışı çalışmalarında Türkiye genelinde başarılara imza atan Kocaeli’de, Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğü  Kasım ayında kurum bazında Türkiye ikincisi oldu.

  • IMG_0613.JPG
  • IMG_0611.JPG

KARTEPE TÜRKİYE İKİNCİSİ

Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğü organ nakli konusundaki yoğun çalışmaları sonucunda Kasım ayı istatistiklerine göre kurum bazında Türkiye ikincisi oldu. İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney , ilçe sağlık müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan’a kurum olarak gerçekleştirdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

KOCAELİ HALKINA TEŞEKKÜR

Kasım ayı istatistiklere göre Türkiye birincisi olan Gebze Fatih Devlet Hastanesi ve ikinci olan Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün kendilerine gurur yaşattığını ve övünç kaynağı olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “ Bu çalışmalardaki esas amacımız toplumdaki farkındalığı oluşturarak arttırmak. Biz bütün ilçelerimizin ve kurumlarımızın organ bağışı konusunda çok büyük çaba harcadığının farkındayız.  Gerçekleştirilen özverili çalışmalar neticesinde de Kocaeli Türkiye genelinde birinciliği elden bırakmıyor. Zannediyorum Aralık ayında da Kocaeli ili olarak Türkiye birinciliğine adayız.  İnşallah bu çalışmalar önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecek. Organ bağışı çalışmaları kampanyamıza destek veren STK’lar, kamu kurumları ve özellikle de Kocaeli halkımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.