overlay

Gebze Fatih Devlet Hastanesi Palyatif Merkezi Törenle Açıldı

Gebze Fatih Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi açılış törenine; Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şakir Saldırıcı, Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr.İlhan Kadıoğlu, Hastane Başhekimleri ve yöneticileri katılım gösterdi.

  • 1 (2).jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg


Palyatif bakım, disiplinler arası bir oluşum olup, farklı uzmanlık alanlarından deneyimli doktorlar, uzman hemşireler, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları, diğer meslek grupları ve gönüllüler arasındaki işbirliğine dayanır. Hastanın kendi dileklerini de dikkate alarak, sağlık sunucuları ile birlikte hizmet sunabilmektir.

Dahiliye uzmanı Dr. Elif Çiftçi Daloğlu’nun sorumluluğunu üstlendiği 15 yataklı Gebze Fatih Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezinde; 8 hemşire, 1 tıbbi sekreter,  1 hizmetli personel ihtiyaç halinde 1 psikolog, 1 diyetisyen, 1 sosyal hizmet uzmanı görev yapmaktadır.

Merkezimizde hastalarımıza verilen tıbbi hizmetin yanı sıra; çok amaçlı salonumuzda hasta ve refakatçilerinin dinlenebileceği, beraber zaman geçirebilecekleri ve kendilerini evlerinde hissedebilecekleri bir ortam sunulmaktadır.