overlay

5 Ayda 25 Kilo Verdi

112 Kilodan 87 Kiloya Sağlıklı Bir Şekilde Ulaştı

  • IMG_8533.JPG
  • IMG_8529.JPG
  • IMG_8524.JPG
  • IMG_8542.JPG

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğüne başvuran Eren Akyıldız (19)isimli danışan 5 ay gibi kısa bir sürede  25 kilo vermeyi başardı. Akyıldız,  Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli diyetisyenler Pınar Kılıçsokan  ve Süleyman Kılıç’ın gözetim  ve kontrolünde gerçekleştirilen diyet ve danışmanlık hizmetleri sayesinde 112 kilodan 87 kiloya sağlıklı bir şekilde ulaştı.

ARTIK ÇOK MUTLUYUM

Gittiği aile hekiminde kan tahlillerinin çok yüksek çıktığını ve diyetisyene yönlendirildiğini söyleyen Eren Akyıldız “Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü beslenme ve obezite danışmanlığı bölümüne başvurdum. Görevi diyetisyenler tarafından bana uygun diyet listesi hazırlandı ve  günde 50 dakika spor  yapmaya başladım . Aynı zamanda beslenmeme dikkat etmem söylendi.  Söylenenlere uyarak 5 ay gibi bir sürede 25 kilo vermeyi başardım. Daha önce fotoğraf çekilmek ve dışarıya çıkmak istemiyordum, sürekli uyumak istiyordum. Kilo verdikçe bunların hepsinden kurtuldum. Artık kendimi çok daha iyi hissediyorum ve çok mutluyum.  Yakınlarım ve çevremden çok olumlu tepkiler aldım ve bu beni daha da motive ediyor” dedi.

SAĞLIK PROBLEMLERİ DE BULUNUYORDU

Eren’in kendilerine ilk başvurduğunda 112 kilo civarında olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Pınar Kılıçsokan “ Ereni yaklaşık 5 aydır takip ediyoruz. İlk başvurduğunda kilosunun yanında sağlık problemleri de bulunuyordu. Takip ve programlarımız sonucunda insülin değeri ve beden kitle  endeksi normale çok yaklaştı. İki ay sonra normal değerlere ulaşmayı amaçlıyoruz. Daha sonra ise bir koruma programı ile takibimize devam edeceğiz” dedi.

AMAÇ “SAĞLIKLI BESLENME ALIŞKANLIĞI EDİNDİRMEK”

Kişelerin kan sonuçları, yaş , boy , cinsiyet ve kilosuna göre diyet listeleri oluşturulduğunu aktaran Diyetisyen Süleyman Kılıç “Amacımız öncelikle sağlıklı beslenme alışkanlığı edindirmek. Darıca’daki bütün vatandaşlarımıza ulaşmak ve daha sağlıklı ve daha fit bir ilçe hedefine ulaşmak istiyoruz. Darıca da çok güzel bir sahil imkanımız var. Vatandaşlarımıza bol bol yürüyüş yapmalarını ve  havaların ısınmasıyla birlikte artan su ihtiyacını gidermek adına her gün 3 litre su içmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

TÜM VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak sağlıkla ilgili birçok alanda çalışmalarının devam ettiğini ifade eden İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu “ Kurumumuzda iki diyetisyen ve bir psikolog arkadaşımız obezite ve sağlıklı yaşam biriminde vatandaşlarımıza hizmet veriyor.  Başvuran hastalarımızın eğitim çalışmaları ve tedavileri burada düzenleniyor. Özellikle hareketli yaşam ve sağlıklı beslenme konularında bir kültür oluşturmak istiyoruz.  Yaklaşık olarak iki yıldır çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızı Sağlık Bakanlığımız tarafından ücretsiz olarak sunulan bu hizmetlerden yararlanmaları için ilçe sağlık müdürlüklerine bekliyoruz” dedi.