overlay

Sağlık Müdürlüğü’nden Önemli Proje

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü planladığı önemli proje ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan  (MARKA) destek almaya hak kazandı. Ülke çapında örnek teşkil eden proje sayesinde Kocaeli’de “Psikolojik Değerlendirme Testi” (WİSC-R) uygulayan Psikolog sayısı iki katına çıkarılacak.

  • IMG_1712.JPG
  • IMG_1640.JPG
  • IMG_1652.JPG
  • IMG_1648.JPG
  • IMG_1676.JPG
  • IMG_1658.JPG
  • IMG_1663.JPG

Bursa, Sakarya, Bolu, Düzce, Yalova gibi illerden önemli kurumlardan toplam 14 proje MARKA tarafından başarılı bulunarak kabul edildi. 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan kurumların temsilcilerinin katılımıyla  protokol imza töreni 4 Ekim tarihinde İzmit’te gerçekleştirildi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansında düzenlenen protokol imza törenine Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünü temsilen İl Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Mürsel Durmaz ve Proje Sorumlusu Sosyal Çalışmacı Yasemin Gözkonan Kahveci katılım sağladı. Kamu Hastaneleri Çalışanlarına Yönelik Zeka Testi Eğitimi ve Danışmanlık Hizmeti Eğitimi proje sözleşmesi MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu ve İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney arasında imzalandı.

İNSANA VE EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ

Kurum olarak, insana değer veren ve eğitim projelerine yoğunlaşan bir yapıda olduklarını belirten İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “Bu nedenle ilimizdeki kamu sağlık kurumlarında çalışan psikologlarımıza yönelik bir eğitim programı düzenledik. Türkiye çapında örnek olan bu proje ile ilimizde özellikle engelli sağlık kurulunda istenen “WİSC-R” testi yapabilecek psikolog ihtiyacı karşılanmış olacak” dedi.

İKİ KATINA ÇIKACAK

Projenin Kocaeli’deki ilgili uzman işgücünü iki kat arttıracağını vurgulayan Ergüney “Bu testleri yapabilen uzman sayısı oldukça az durumda. Proje ile 20 psikoloğumuzu eğitimden geçirerek sertifikalandırmış olacağız. Bu sayede ilimiz hastanelerinde zeka testi uygulamaları daha aktif şekilde yürüterek vatandaşlarımıza kısa sürede hizmet sunacağız. Önümüzdeki üç ay içerisinde projeyi tamamlamayı hedefliyoruz.  İl Sağlık Müdürlüğü olarak ilerleyen dönemde koruyucu sağlık hizmetlerinde, yazılım ve eğitim alanlarında bu tarz projeler geliştirerek MARKA ile birlikteliğimizi sürdüreceğiz. Her alanda önemli projeleri destekleyen ve ciddi katkılar sunan MARKA kuruluşuna ve  yöneticilerine aynı zamanda kurulmasında emeği geçen devlet büyüklerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.