overlay

Çocuk İzlem Merkezi Sertifikalı Eğitim Programı

Çocuk İzlem Merkezi Sertifikalı Eğitim Programı

       S.B.Ü. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk İzlem Merkezi 2013 yılından beri hizmet vermektedir. Çocuk İzlem Merkezi; cinsel istismar şüphesi olan çocuğun beyanının alınması, muayenesinin yapılması, aile görüşmesinin yapılması ve raporlarının hazırlanması için gereken tüm personel ve ekipmanın bulunduğu, işlemlerin her aşamada çocuğun yüksek yararı gözetilerek yürütüldüğü merkezdir.

       İlimizde hizmet veren merkezde Çocukla Adli Görüşmeci Eğitim Sertifikasını almış personel görevlendirilmektedir. Çocukla Adli görüşmeci sertifikası 256 saat/ 32 iş günü süren teorik, uygulama eğitim ve değerlendirme bakanlığımızca ücretsiz olarak verilmektedir. Bu sertifikalı eğitim programına;
- Hekim
- Sosyal Çalışmacı/Sosyal Hizmet Uzmanı
- Psikolog
- Çocuk Gelişimci
- Psikiyatri, Psikoloji, Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında yüksek lisans yapmış hemşireler kabul edilmektedir.

       Bu çerçevede ÇİM’de görevlendirilmek üzere Çocukla Adli Görüşmeci olmak isteyen personelin kurumumuz çalışanlarından Sosyal Çalışmacı Yasemin GÖZKONAN KAHVECİ ile 15 Ocak 2020 tarihine kadar iletişime geçmesi rica olunur.
İletisim No: (0262) 300 61 22