T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yaz Kampı Katılım Şartları

Güncelleme Tarihi: 03/07/2020KOCAELİ İLİNDE GÖREV YAPAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN

KAMP BAŞVURU BİLGİLENDİRMESİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığının kampları, İl Sağlık Müdürlüğünün 26.6.2020 tarih ve 0119918134 sayılı resmi yazısı ve aşağıda belirtilen öncelikli şartları sağlamak koşuluyla; kontenjan dahilinde, ücretsiz, tam pansiyon olarak 2020 yılı Temmuz-Ağustos ve Eylül aylarında sağlık çalışanlarının kullanımına tahsis edilmiştir.  

Başvuru Kabul Önceliği: Kocaeli İlinde Pandemi sürecinde, görevi başında Covit-19 hastalığı geçirerek iyileşen sağlık çalışanları başta olmak üzere, Yoğun Bakım, Acil Servis, 112 çalışanları, Pandemi Alanları, Yurtlar, Filyasyon Ekibi, saha çalışmaları, 112 Acil Sağlık Hizmetleri, evde sağlık gibi alanlarda aktif rol alanlar öncelikli olarak idarenin kontenjan kapsamında değerlendirmesi sonucu uygunluk verdiği kişiler başvurabilmektedir.

Kamp bilgileri, kamp koşulları, boş kalan ve başvurulabilecek kontenjanların takibi Sağlık Müdürlüğü web sayfası ve sosyal medya hesaplarından yapılabilecektir.

 Bu çerçevede ilk etap başvurular alınmış olup, kontenjan dahilinde ek yerleştirmeler yapılabilecektir.Kontenjan planlamaları sonrası boş kalan tesislere kayıt olmak üzere, yedek listesinde yer almak için sağlık çalışanlarımız bağlı bulunduğu idarelere başvurabilmektedir.

Sosyal Tesislere başvurular kontenjan dahilinde ilgili idare tarafından belirlenen kişi tarafından sistem üzerinden yapılacaktır.

KAMPLAR HAKKINDA UYULMASI GEREKEN GENEL BİLGİLER

 1. Kamp kayıt organizasyonları İl Sağlık Müdürlüğü önderliğinde, bağlı bulunan sağlık idareleri tarafından yürütülmektedir. Sağlık personellerinin söz konusu organizasyon ile ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve/veya farklı bir kurum ile iletişime geçmemeleri gerekmektedir.
 2. Yaz kampına katılacak personellerin Kocaeli Sağlık Müdürlüğü web sayfasında ve sağlık kurum/kuruluşlarının idarelerinde mevcut bulunan “Kamp Kuralları ve Koşulları”nı içeren dokümanları okumaları ve buna dair hazırlanan muvafakatnameyi imzalamaları zorunludur.
 3. Kamplara sağlık çalışanları eş ve çocukları ile tam pansiyon olarak katılım sağlayabilecektir. Yoğunluk sebebiyle sağlık personelinin birinci derecede yakınları haricindeki (akraba, arkadaş) şahıslar kampa kabul edilmeyecektir.
 4. Kamp girişlerinde kimlik kontrolü yapılacak, kayıt dışı kimse kampa alınmayacaktır.
 5. Kamp hakkını iptal edecek personeller bağlı bulundukları kurum idaresine en az 5 iş günü öncesinde bu durumu bildirmek zorundadır.
 6. Kamp planlamasına dahil edilen ancak mazereti sebebiyle bu hakkını kullanamayan katılımcının mazereti idare tarafından değerlendirilecektir. Mazereti uygun görülen personelin planlaması ilgili idare tarafından yapılarak Müdürlüğe bildirilecek, aksi halde ilgili personel kamp hakkını kullanmış sayılacaktır.
 7. Zorunlu hallerde Sağlık Müdürlüğünce kamp tarihlerinde ve kontenjanlarda değişiklik yapılabilecektir.
 8. Kamp yerine giriş yaptıktan sonra her hangi bir sebeple ayrılmak isteyen katılımcılar, kamp görevlisine bilgi vererek kendi imkanları ile ulaşımlarını sağlayacaktır.
 9. Kerpe ve Kumcağız kamplarına yoğun başvuru olması ve sağlık personellerinin maksimum düzeyde hizmetten faydalanmasını teminen, bu bölgedeki kamplara tek kişilik katılım kabul edilmeyecektir.
 10. Servis kullanmak isteyen katılımcılar için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilimizde üç bölgeden hareket edecek şekilde servis tahsis edilebilecektir. Tespit edilen bölgeler:
 1. Karamürsel garajlar
 2. İzmit Milli İrade Meydanı
 3. Gebze Center

Araçlar her iki yönden kalkış hareket saati: 12:00

İdareler tarafından en az 10 kişi olma şartıyla servis olacağı bilgisi katılımcıya verilmeli ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilisine bildirilmelidir.