Kayıp / Çalıntı İşlemleri
01 Temmuz 2022

Kayıp / Çalıntı İşlemleri
       Mevcut e-imzanızı kaybettiyseniz ya da çalındıysa öncelikle en kısa sürede 444 5 576 numaralı telefondan Kamu SM ile irtibata geçip mevcut e-imzanızı (Nitelikli Elektronik Sertifika (NES)) iptal ettirmeniz gerekmektedir. İptal işlemini gerçekleştirdikten sonra yeni bir e-imza başvurusu için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.
 
  1. http://kamusm.gov.tr/dosyalar/formlar/FORM-001-003 NITELIKLI ELEKTRONIK SERTIFIKA BASVURU LISTESI.xls linkini adres çubuğuna kopyalayıp, inen excel formunu doldurarak, üst yazı ile Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bilgi Sistemleri Birimine, EBYS üzerinden iletilmek üzere, bağlı bulunduğunuz kurumun ilgili birimine teslim ediniz.
 
  1. Kamu SM tarafından e-posta adresinize başvuru linki gönderilecektir. Gönderilen link aracılığıyla e-imza başvurunuzu tamamlayınız.
 
  1. Yaptığınız başvuruyu .pdf dosyası olarak indirip formun çıktısını alarak imzalayınız ve üst yazı ile Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bilgi Sistemleri Birimine iletilmek üzere, bağlı bulunduğunuz kurumun ilgili birimine elden teslim ediniz.
 
  1. Ödemenizi;
    Mailinize gelen ödeme talimatlarına göre gerçekleştirin.
NOT: Kayıp / Çalıntı BAŞVURULARINDA GÖREV YERİ FARKI OLMAKSIZIN BAŞVURU ÜCRETLERİNİ; KİŞİLERİN KENDİLERİ KARŞILAMAKTADIR.
 
  1. İlgili evrakların tesliminden sonra kurye tarafından e-imzanızı başvuru formunda belirttiğiniz adrese teslim edecektir.