overlay

ORGAN Bağışı ve Nakli Semineri

ORGAN BAĞIŞI VE NAKLİ SEMİNERİ

      Organ Bagis       

         Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar ülkemizin önemli sağlık sorunlarından biridir. Organ ve doku nakli bekleyen hastaların sayısı her geçen gün artmakta olup ülkemizdeki kadavra bağışçı sayısının yetersiz kalması sonucu her yıl binlerce kişi organ beklerken hayatını kaybetmektedir. Hastaların yaşam süresi ve kalitesinde belirgin düşüşlere, ülke ekonomisi ve işgücünde ağır kayıplara yol açan organ yetmezlikleri önemli bir sağlık sorunu gerçeğimizdir.

         Bu kapsamda 21.11.2019 tarihi, saat 13:00 – 17:00 arasında SBÜ Derince EAH Konferans Salonunda Organ Bağışı ve Nakli Semineri düzenlenecektir. Düzenlenecek seminere Marmara Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlu Hekimi Op. Dr. Gültekin HOŞ, Kocaeli İl Müftüsü Sinan CİHAN, Tıp Hukuku alanında geniş çalışmaları olan Prof. Dr. Hakan Hakeri, Müdürlüğümüz Başkan ve Başkan Yardımcıları, Kamu ve Özel Hastaneleri Başhekim ve Başhekim Yardımcıları, İlçe Sağlık Müdürleri, Kamu ve Özel Hastaneleri Yoğun Bakım Sorumlu Hekimleri, Organ Nakil Koordinatörleri ve yardımcıları, Acil sorumlu hekimleri, Beyin Ölümü Tespit Kurulunda görevli (Nöroloji, Beyin Cerrahi, Anestezi ve Reanimasyon) hekimler, İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Hastanelerde görevli Organ Bağış Birimi çalışanları katılım sağlayacaktır.

           Söz konusu seminerde, Gönüllü Organ Bağışı hedef sayısına ulaşan kurumlara teşekkür belgesi takdimi, Organ Bağışı Ve Naklinde Güncel Yaklaşımlar, Organ Bağışı ve Naklinin Hukuki ve Dini Yönü, Organ Bağışı ve Nakli Süreci, Aile Görüşmesi ve Böbrek Nakli olan bir hastanın nakil öncesi ve sonrasındaki  duygu ve düşünceleri işlenecektir.


TARİH/SAAT/YER

Tarih :          21 Kasım 2019

Saat :            13:00 - 17:00

Yer :             SBÜ Derince EAH Konferans Salonu


KATILIMCILAR

             Sağlık İdarecileri, Yoğun Bakım Ünitesi Hekimleri, Organ Nakil Koordinatörleri ve Yardımcıları, Organ Bağış Birim Çalışanları,Acil Sorumlu Hekimleri, Beyin Ölümü Tespiti Kurulu Görevli Hekimleri Sağlık Çalışanları


KONU VE KONUŞMACILAR

KONU

KONUŞMACI

Türkiye’de Organ Bağışı ve Nakline Genel BakışOp. Dr. Gültekin HOŞ- Sağlık Bakanlığı İstanbul (Kuzey Marmara) Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlu Hekimi
Organ Bağışı ve Naklinin Hukuki YönüProf. Dr. M. Hakan HAKERİ- Medeniyet Ünv. Hukuk Fakültesi
Organ Bağışı ve Naklinin Dini Yönü Sinan CİHAN - Kocaeli İl Müftüsü
Böbrek Nakli Cerrahisi ve TakibiOp. Dr. Bekir VOYVODA-SBÜ Derince EAH
Organ Bağışında Aile Görüşmesi Hemşire Funda ALİUSTAOĞLU-SBÜ Derince EAH
Böbrek Nakli Olan Hastanın Süreç Öncesi ve Sonrası Duygu ve Düşünceleri

AFİŞ VE DAVETİYE
  • Seminer Afişi için tıklayınız...

  • İRTİBAT

    Uzman Filiz ALTINTAŞ (0262) 319 20 14 - (1124)