Biyosidal Ürün Uygulayıcı Eğitimi
17 Mayıs 2021

Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik”in 27 nci maddesine istinaden Sağlık Bakanlığımız tarafından Uzaktan Sağlık Eğitim Sistemi (USES) üzerinden online olarak 15 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında biyosidal ürün uygulayıcı eğitimi yapılacaktır.

Eğitimine katılmak isteyen adayların aşağıda belirtilen bilgi belgeler ile birlikte 30 Mayıs 2021 tarihine kadar Müdürlüğümüze başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

Müracaat:

  • 1-197 TL biyosidal ürün uygulayıcı eğitimi ücretinin Kocaeli İl Sağlık MüdürlüğüTR95 0001 2009 4430 0005 0001 21 IBAN hesabına yatırıldığına dair üzerinde kişinin isminin de yer aldığı (Gönderilecek tutarın banka şubelerinden EFT yapılması halinde bankadan onaylı bir sureti getirilecektir) makbuz aslı,
  • 2-22 TL biyosidal ürün uygulayıcı sertifika ücretinin  T.C. Merkez Bankası TR13 0000 1001 0000 0350 1540 31 IBAN hesabına yatırıldığına dair üzerinde kişinin isminin de yer aldığı (Gönderilecek tutarın banka şubelerinden merkez bankası hesabına EFT yapılması halinde bankadan onaylı bir sureti getirilecektir) makbuz aslı,
  • 3-Vatandaşlık numarasının yer aldığı nüfus cüzdanının örneği, (Nüfus cüzdanında doğum yeri belirtilmemişse dilekçede belirtilmelidir)
  • 4-Diploma veya geçici mezuniyet belgesin fotokopisi (aslı görülmek kaydıyla) veya e devlet çıktısı örneği,
  • 5-Son bir yıl içerisinde çekilmiş olmak kaydı ile 2 vesikalık fotoğraf

 

Yukarıda belirtilen belgeler ile 30 Mayıs 2021 tarihine kadar Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğüne cep telefonu ve e-posta adreslerinin belirtildiği dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Katılımcı listesi Bakanlığımızca sisteme tanımlandıktan sonra adaylara, kayıt olmaları ve derslerini takip etmelerine yönelik e-posta gönderilecektir. Adaylar e-postalarını aldıktan sonra https://uses.saglik.gov.tr/ adresinden "Eğitimler Başlığı" içinde yer alan "Hesabım Başlığı"ndan kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.

 

Uygulama Eğitimi: Söz konusu eğitime katılan adaylardan teorik olarak anlatılan derslere eksiksiz olarak katılım sağlayanlara Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından toplam 6 saat uygulama eğitimi yapılacaktır. Eğitim yeri ve tarihi Müdürlüğümüz tarafından daha sonra duyurulacaktır.

 

Sınav: Online ve uygulama eğitimini tamamlayan katılımcılara USES üzerinden online sınav yapılacak olup, sınav tarihi cevresagligi.saglik.gov.tr adresinden duyurulacaktır
Uses kayıt ve takip kılavuzu için tıklayınız...