KOCAELİ'DE COVID-19 AŞILAMASI BAŞLADI
15 Ekim 2021

KOCAELİ'DE COVID-19 AŞILAMASI BAŞLADI
Koronavirüs aşı uygulamaları Kocaeli’de başladı. İlk aşı İzmit SEKA Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sadullah Kıvanç Tunç’a, aynı hastanede Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görev yapan Serap Akkaya Efe tarafından uygulandı. İlk aşı uygulaması sonrası Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan önemli bilgilendirmelerde bulundu.
Koronavirüs aşılarının ülkemize gelerek Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından onaylanmasının ardından başlayan Kovid 19 aşı uygulaması ilk olarak Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın aşılanması ile tüm Türkiye’de başladı.
İlimizde ise ilk Kovid 19 aşı uygulaması İzmit Seka Devlet Hastanesi konferans salonunda, Hastane Başhekimi Op. Dr. Sadullah Kıvanç Tunç’un aşılanması ile başladı. Aşı uygulama programına katılan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan süreç hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu.
“TÜM PERSONELİMİZE YETECEK AŞIMIZ VAR”
Yaklaşık 2 ay önce koronavirüs enfeksiyonu geçirdiği için aşı olamayacağını ancak ilerleyen süreçte aşı olacağını belirten Pehlevan şunları kaydetti:
Ülkemizde öncelikli olarak sağlık personellerine gerçekleştirilecek Covid 19 aşı uygulaması bugün itibariyle ilimizde başladı. Kocaeli’de 21 bin sağlık personelimiz var. Bütün personel aşılansa dahi yeteri kadar aşımız var. Bir sıkıntı yaşanmayacak. 796 bölgede aşı uygulaması gerçekleştireceğiz. Bugün ve yarın sağlık personelinin aşılamasının bitmesi bekleniyor. Kesinlikle aşılamayla birlikte maske, mesafe ve temizlik bir bütünlük olarak devam edecek.
“AŞILANMALARINI ÖNERİRİM”
İlimizde Covid-19 pandemisi süresince gayretli çalışmalar yürütüldü. Aşılama çalışmaları sağlık personelleri, bilim kurulu üyeleri ve risk grubuna göre sırayla yapılacak. Sırası gelen bütün vatandaşlarımıza aşı olmalarını öneriyorum”
İzmit SEKA Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sadullah Kıvanç Tunç’un ardından Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Şeref Kasımoğlu, Halk Sağlığı Başkanı Uz. Dr. Mürsel Durmaz, Destek Hizmetleri Başkanı Mustafa Tekin ile İl Sağlık Müdürlüğü ve Seka Devlet Hastanesi İdarecilerine de aşı uygulamaları gerçekleştirildi.
Fotoğraflar
  • İMG_2021_01_14_2.jpeg
  • İMG_2021_01_14_1.jpeg
  • İMG_2021_01_14_4.jpeg
  • İMG_2021_01_14_3.jpeg
  • İMG_2021_01_14_5.jpeg
  • İMG_2021_01_14_6.jpeg
  • İMG_2021_01_14_7.jpeg
Video