25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinliği
15 Ekim 2021

Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un eşi Sayın Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde ve katılımlarıyla, İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Kadın Sağlığı Eğitim Projesi"kapsamında “25 Kasım  Kadına  Yönelik  Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Kongre Salonunda kadınlarımızla bir araya geldi.

  • 04 (Medium).jpg
  • 03 (Medium).jpg
  • 05 (Medium).jpg
  • 07 (Medium).jpg
  • 08 (Medium).jpg
  • 11 (Medium).jpg
  • 10 (Medium).jpg
  • 12 (Medium).jpg

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi, Psikolojik(Aile) Danışman Esma Köse ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından karşılanan Sayın Hülya Aksoy’un programda yapmış olduğu konuşmalarında; “Değerli katılımcılar, hepiniz hoş geldiniz. Valilik olarak Kocaeli ilimizde bir Kadın Sağlığı Eğitim Projesi başlattık. Projemiz kapsamında Kadın Sağlığı Projemizin  içeriğinde kadına şiddet konumuzda var. Burada bahsedilen konular hakkında nerelere başvurmanız gerektiği yerler hakkında bilgiler verilecektir. Yaptığımız bütün toplantılarda hep şunu söylüyorum: biz kadınlar kendimizi biraz ihmal ederiz fakat biz iyi olacağız ki, sağlıklı olacağız ki yapmak istediklerimizi her zaman daha iyi şekilde yapalım. Burada gördüğünüz eğitimi evinizde de kendinize uygularsanız ve etrafınızda bilmeyen kadınlarımıza da anlatırsanız bizim projemiz amacına ulaşmış olur. Hepinize sağlıklı uzun ömür diliyorum.”  diyen Sayın Hülya Aksoy’un konuşmaların ardından İzmit Uluslararası Gençlik Merkezi’nde görevli Psikolojik (Aile) Danışmanı Esma Köse tarafından Kadına Yönelik Şiddet İle Mücadele ve 6284 Sayılı Kanun hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Sunumun ardından İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi tarafından, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararları konularında eğitim verilerek,  bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı.

Kocaeli Üniversitesi Konservatuar Korosunun Şefliğini Öğretim Görevlisi Kenan Serhat İnce’nin  üstlendiği Türk Halk Müziği Dinletisi  Sayın Hülya Aksoy ve katılımcılar tarafından ilgiyle dinlenerek, büyük beğeni topladı.

Dinletinin ardından Sayın Hülya Aksoy,  İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi, Psikolojik (Aile) Danışman Esma Köse ve  Kocaeli Üniversitesi Konservatuar Korosu Şefi  Öğretim Görevlisi Kenan Serhat İnce’ye teşekkür belgesi verdi.