İl Sağlık Müdürümüz Pehlevan; İlimizde Yapım Çalışmaları Devam Eden Sağlık Yatırımlarını Yerinde İnceledi
19 Temmuz 2023


  • 1 çayırova.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.JPG
  • 5.jpg

Kocaeli il Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan bugün ilimizde inşaat ve yapım çalışmaları devam eden sağlık yatırımlarına inceleme ve değerlendirme amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İlk olarak Çayırova Akse Aile Sağlığı Merkezinde incelemelerde bulunan Pehlevan; yer teslimi yapılan ve yakında inşaatı başlayacak olan Aile Sağlığı Merkezi projesinin tamamlanıp hizmete girdiğinde bölgedeki sağlık hizmetlerinin sunumunda etkin yer sağlayacağını belirtti.

Akabinde Darıca Birinci Basamak Sağlık Kompleksi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde, son aşamasına gelen çalışmaları inceleyen Pehlevan, komplekste vatandaşlarımıza aile hekimliği, sağlıklı hayat merkezi, ilçe sağlık müdürlüğü ve toplum ruh sağlığı merkezi gibi çok önemli hizmetin sunulacağını vurguladı.

Daha sonra Körfez ilçesine giderek yapımı hızla sürdürülen Mimar Sinan Aile Sağlığı Merkezinde çeşitli incelemelerde bulunan Pehlevan’a Körfez İlçe Sağlık Müdürü Dr. Oğuz Kösa tarafından projeyle ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

Destek Hizmetleri Başkanı Mustafa Tekin’in de eşlik ettiği ziyaretlerde Pehlevan Derince Mimar Sinan Aile Sağlığı Merkezine de giderek incelemelerde bulundu. Pehlevan ilçede yapım çalışmaları devam eden bir başka önemli proje olan Derince Ağız ve Diş Sağlığı merkezinin ise 75 diş üniti kapasiteli olacağını ve önümüzdeki yıl içerisinde açılmasını planladıklarını da kaydetti.

#KocaeliSM#Kocaeli#SağlıklıŞehirKocaeli