Gölcük’e Yeni İlçe Sağlık Müdürü
07 Mayıs 2020

Gölcük İlçe Sağlık Müdürlüğü görevine Kocaeli'de 2 yıl boyunca İl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcılığı görevini başarıyla yürüten Dr. Yusuf Çolular atandı.

  • 342fb764-8fcf-48f9-a7d7-b882e5bad5b7.jpg
  • b3b60522-5deb-499e-bc79-a9e8c8bcb9f3.jpg
  • 7e298246-8e25-440b-af25-ee135d3f9a13.jpg

Gölcük İlçe Sağlık Müdürü Dr. M. Sabri Medişoğlu’nun Sağlık Bakanlığına bağlı Somali Mogadişu Türkiye Recep Tayyip Erdoğan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Başhekim olarak atanmasının ardından yerine atanan Çolular geçtiğimiz günlerde görevine başladı.

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, ataması yapılan İlçe Sağlık Müdürüne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  Ziyarette Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk Demirhan, Başkan Yardımcısı Dr. İrfan Kaynar, Birim Sorumlusu hekimler Dr. Mehmet Yılmaz ve Dr. Utku Urgan hazır bulundu.

Dr. Yusuf Çolular'a yeni görevinde başarılar dileyen Ergüney şöyle konuştu:

"Bugün hem Karamürsel ve Gölcük ilçelerinde yapılan filyasyon çalışmalarını analiz etmek ve sahada değerlendirmek, hem de yeni İlçe Sağlık Müdürümüze hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak için buradayız. Dr. Yusuf Çolular bu bölgede uzun süredir başarıyla çalışan tecrübeli bir arkadaşımız. Yeni görevinde oldukça başarılı çalışmalar sergileyeceğine inanıyoruz. Gölcük ise içerisinde önemli kuruluşları barındıran büyük bir ilçemiz. İlçemizde, yeni devlet hastanesi ve büyük sağlık kompleksi inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Bu hizmetler tamamlandığında Gölcük’ten İzmit'e hasta akışının olmayacağını öngörüyoruz"

 

"Koronavirüs salgını nedeniyle sahada yapılan çalışmalar büyük önem kazandı. Gölcük ilçemizde de yoğun bir çalışma sürdürülüyor. Yine de tüm kuruluşların ve halkın ciddi desteğine ihtiyacımız var. Çünkü başarıyla yürütülen salgın süreci henüz bitmiş değil. Bu nedenle çok sıkı şekilde kurallara uymalıyız ve gevşememeliyiz. Gölcükteki çalışmalarımızı sonraki süreçte daha da sıklaştıracağız. Yeni atanan İlçe Sağlık Müdürümüze teşekkür ediyor, kendisinin Gölcük'e çok yararlı hizmetler yapacağına inanıyorum. Bizlerde İl Sağlık Müdürlüğü olarak her türlü desteği kendilerine vereceğiz. Amacımız Gölcük halkına en iyi sağlık hizmetini sunmaktır.”

Gölcük İlçe Sağlık Müdürlüğüne atanan Dr. Yusuf Çolular ise gerçekleştirdiği konuşmasında şunları kaydetti:

"Öncelikle İl Ambulans Servisi Başhekimliğindeki tüm yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çok güzel bir çalışma ortamında birlikte çalıştık. Böylesine hassas bir dönemde bana bu görevi layık gören Sayın İl Sağlık Müdürümüze, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımıza ve diğer yöneticilerimize çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Yeni çalışma arkadaşlarımla beraber elimizden gelenin en iyisini yaparak bölge halkına en iyi sağlık hizmetini sunmaya tüm gücümüzle gayret göstereceğiz"

Dr. Yusuf Çolular; 2011 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu ve 2018 yılından bu yana Kocaeli İl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcılığı görevini başarıyla yürütmekteydi.