Acil Obstetrik Bakım (AOB) Programı Çekirdek Ekip Toplantısı Yapıldı
28 Şubat 2022

Kocaeli İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan başkanlığında Acil Obstetrik Bakım (AOB) programı çekirdek ekip toplantısı yapıldı.

İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan başkanlığında, anne ölümleri ve gebelik yönetimi konusunda toplumu bilinçlendirmeye yönelik ilimizde hizmet vermekte olan sorumlu hekimler ve sağlık yöneticileriyle, Valilik Karamürsel Alp toplantı salonunda Acil Obstetrik Bakım Programı Çekirdek Ekip Stratejik Planlama Grup toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda 2021 yılı içerisindeki Anne Sağlık Göstergeleri değerlendirilerek anne sağlığını iyileştirmek ve geliştirmek, anne mortalite ve morbidite oranlarını azaltmak, sağlık hizmetlerinin niteliğini ve ulaşılabilirliğini arttırmaya yönelik Acil Obstetrik Bakım Eylem Planı yapılıp kararlar alındı.

İl sevk haritası düzenlendi. Ayrıca 2022 yılında ilde anne ve bebek sağlığını korumak, anne ve bebek ölümlerini en aza indirmek amacıyla planlanan faaliyetler görüşüldü.

Toplantıya Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşe Engin Arısoy, Müdürlüğümüz Başkan, Başkan Yardımcıları ile ilgili hekim ve sağlık yöneticileri katılım sağladı.

Görseller
  • 11- Image 2022-02-25.jpeg
  • 22- Image 2022-02-25.jpeg
  • 33- Image 2022-02-25.jpeg
  • 44- Image 2022-02-25.jpeg