Kriterleri Karşılayan Fabrikaya “Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İşyeri" Ünvanı Verildi
06 Eylül 2023


  • IMG_7501.JPG
  • IMG_7440.JPG
  • IMG_7411 kopya.jpg
  • IMG_7469.JPG
  • IMG_7461.JPG

Gebze’de bulunan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda “Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İşyeri" Unvanı Almaya Hak Kazandı.

Sağlık Bakanlığımız, günümüzde önemli halk sağlığı sorunları arasında yer alan kalp damar hastalıkları, obezite, diyabet, KOAH ve kanser gibi hastalıklarla mücadele amacıyla geçtiğimiz yıllarda “Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İşyeri" isimli projeyi hayata geçirdi. Program kapsamında,  beslenme ve fiziksel aktivite gibi alanlarda,  davranış değişikliği sağlayarak, sağlıklı, güvenli ve üretken bir işyeri ortamı oluşturan işyerlerine İl Sağlık Müdürlükleri aracılığıyla belgeleri  verilmekte.  Bu önemli projeye destek veren kuruluşlardan biri de Kastamonu Entegre tesislerinin Gebze’de faaliyet gösteren fabrikası oldu.   

Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla topluma yarar sağlamayı hedefleyen Kastamonu Gebze fabrikası, örnek proje kapsamında çalışmalarına hızla başladı ve belirlenen kriterleri karşıladı. İl Sağlık Müdürlüğü denetim ekiplerimiz tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda ilgili kuruluş, "Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İşyeri" unvanı almaya hak kazandı.

Kazanılan unvan kapsamında düzenlenen belge takdim törenine, Kocaeli İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan, Gebze Fabrika Direktörü Bülent Gülsar, Global İnsan Kaynakları Direktörü Selim Çelebi, İl Sağlık Müdürlüğü ve fabrika yöneticileri,  hekimler, diyetisyenler ve ilgili sağlık personelleri katılım sağladı.

Törende konuşan İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan “Sağlıklı birey, sağlıklı toplumu oluşturur; sağlıklı çalışanlar ise ülkemize daha fazla gelir kazandırılmasına vesile olur. Sağlıklı beslenme kurumsal çalışmalara ve şirketlere yayılması gereken çok önemli bir konu.  Bedenen ve ruhen sağlıklı olmak iş veriminin yanı sıra aidiyet duygusunu arttırmakta. Bu nedenle işyerlerinde sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin teşvik edilmesi önem arz ediyor. Bu tarz projeler hem çalışan sağlığına hem de verimliliğine katkı sağlıyor. Tamamen gönüllülük esasına bağlı olan bu önemli projeye katılımlarından ve misafirperverliklerinden dolayı Kastamonu Gebze fabrikasına ve değerli yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu başarınız diğer kurum ve işletmelere örnek olacak ve projeye ilgiyi arttıracaktır. Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürler ediyor, belgenin işletmemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İl Sağlık Müdürümüz Op.Dr.Yüksel Pehlevan ve beraberindeki heyete Fabrikada yer alan üretim tesisleri gezdirilerek, kısa bir tanıtım yapıldı.
İl Sağlık Müdürümüz Pehlevan tarafından Fabrika Direktörü Sayın Gülsar’a "Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İşyeri" belgesi takdim edildi.
Belgeyi almaya hak kazanan iş yerlerinin isimleri Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Dairesi Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan Program sayfasında duyurulmakta.