Dünya Ruh Sağlığı Günü
11 Ekim 2023


  • 387753945_709350494559350_4220745536161345432_n.jpg

Gençliğin Ruh Sağlığının Güçlendirilmesi Gündemiyle Toplantı Gerçekleştirildi
10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında; Kocaeli Vali Yardımcısı Sayın Ali Ada başkanlığında, İl Sağlık Müdürümüz Op.Dr.Yüksel Pehlevan, Müdürlüğümüz Başkan ve Yardımcıları, Kocaeli Üniversitesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri, Gebze Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi temsilcilerinin katılımı ile Valilik Binası 4 No’lu Salonunda toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıda; Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aslıhan Polat Işık tarafından 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Gününün önemi ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalara ait sunum gerçekleştirildi.
Toplum Ruh Sağlığını Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Psikiyatrist Prof. Dr. Bülent Coşkun tarafından Dünya Ruh Sağlığı Günü hakkında ve Derneğin faaliyetlerine dair konuşma yapıldı.
Toplantının sonunda "Ruh Sağlığı Evrensel Bir İnsan Hakkıdır" 2023 yılı teması çerçevesinde ilimizde gençlere yönelik bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülmesi, üniversite öğrencilerinin ruh sağlığının korunması ve psikolojik dayanıklılığının artırılması için gerçekleştirilecek çalışmaların planlanması görüşüldü.