Ekiplerimiz Sigara Bırakma Günü Kapsamında Çalışanlarımızı ve Vatandaşlarımızı Bilgilendirdi
09 Şubat 2024

  • c
  • c
  • fc
  • c
  • c
  • c

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü kapsamında sigara ve sigara bağımlılığıyla mücadele çalışmalarının bilinirliğini artırmak ve tütün ürünü kullananları bu alışkanlıklarını bırakmaya yönlendirmek amacıyla bir etkinlik programı düzenledi.
Kocaeli Valiliği yerleşkesinde bulunan Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğümüz ana bina girişinde, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bağımlılıkla mücadele biriminde görevli ekiplerimiz tarafından açılan stant ile vatandaşlarımız ve valilik kompleksi personelleri sigaranın zararları ve bırakma yöntemleri konularında bilgilendirildi.
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı idarecilerimizin eşliğinde açılan standı ziyaret ederek bilgilendirme çalışmalarını yerinde gözlemleyen Kocaeli İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan’a birim çalışanları tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü olarak toplum sağlığına yönelik bu tarz faaliyetlerin, kamuoyunu bilinçlendirme çalışmalarının ve sağlıklı yaşamı teşvik etme projelerinin artarak devam edeceğini belirten İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan “Arkadaşlarımız bugün burada gerçekleştirdiği çalışmalar ile vatandaşlarımız ve personellerimizi sigaranın zararları ve nasıl bırakabilecekleri konusunda bilgilendiriyor ve farkındalık oluşturuyorlar. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, “Sigarayı Bırakma Günü” vesilesiyle tüm vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve sigarasız günler geçirmelerini diliyorum” dedi.