Bilişim Haftası Seminer Programı Gerçekleştirildi
15 Mayıs 2024

  • h
  • h
  • h
  • h
  • h
  • h

Bilişim Haftası Seminer Programı Gerçekleştirildi

Bilişim Haftası olarak kutlanan Mayıs ayının ilk haftasında çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm toplumu bilişim teknolojilerinin güvenli ve bilinçli kullanımına teşvik etmek, aşırı ve zararlı kullanımın önlenmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Kocaeli Valiliği Akçakoca Toplantı Salonunda  “Bilişim” semineri düzenlendi. 

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanlığı işbirliğinde gerçekleşen ve tüm gün devam eden sempozyumda katılımcılara alanında uzman akademisyenler tarafından ilgili konularda dikkat edilmesi gerekenler aktarıldı.

İl Sağlık Müdürümüz Op.Dr.Yüksel Pehlevan açılış konuşmasında; Özellikle çocukların internet ve bilişim teknolojileriyle yaşamlarının erken döneminde karşılaştıklarını, faydası olduğu kadar teknolojinin aşırı ve zararlı kullanımı durumunda ise çocuk ve ergenler üzerinde olumsuz etkiler de yaratabileceğine değindi. Bilişim teknolojilerinin güvenli ve bilinçli kullanımına teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan; programa eğitmen olarak katkı sağlayan Doç.Dr.Bahadır Geniş ve Doç.Dr.Ömer Kardaş’a teşekkür belgesi ve plaket takdiminde bulundu.

Sempozyumda Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalında görevli Doç.Dr.Bahadır Geniş “Sosyal Medya Bağımlılığı ve Stresle Başa Çıkma”, Kocaeli Üniversitesi Çocuk-Ergen Psikiyatri Anabilim Dalından Doç.Dr.Ömer Kardaş “Ergenlerde Ekran Bağımlılığı” konularında bilgiler verdi, “bilişim konusu” sağlık profesyonelleri tarafından detaylıca irdelendi.