Kocaeli İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan, Kartepe’de Hizmet Veren Aile Sağlığı Merkezleri'nin Sorumlu Hekimleri ile Bir Araya Geldi
06 Haziran 2024

Kocaeli İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan, Kartepe’de Hizmet Veren Aile Sağlığı Merkezleri'nin Sorumlu Hekimleri ile Bir Araya Geldi4


Kocaeli İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan, Kartepe ilçesinde hizmet veren aile sağlığı merkezlerinin (ASM) sorumlu hekimleri ile Kartepe TRSM toplantı salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Toplantıya ilçede hizmet veren birçok Aile Sağlığı Merkezi sorumlu aile hekimi ve halk sağlığı uzmanının yanı sıra Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Mürsel Durmaz, Destek Hizmetleri Başkanı Mustafa Tekin, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcıları Uz. Dr. Zeliha Yeğin ve Dr. İrfan Kaynar, Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan, Müdürlüğümüzde görevli ilgili Uzmanlar ve Birim sorumluları katıldı.

İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Yüksel Pehlevan'ın genel değerlendirme ve bilgilendirmeleri ile başlayan toplantıda, ilçedeki aile sağlığı merkezlerinin mevcut durumu, hekim başına düşen hasta sayısı ve sunulan sağlık hizmetleri detaylıca ele alındı. Toplantıda çeşitli istişarelerde bulunularak ASM’lerin hizmet kalitesinin artırılması ve verimli, etkin hizmet sunumu, gebe takibi, kanser taramaları, birinci basamak sağlık hizmetlerinin sunumu ve tasarruf tedbirleri konularında önemli değerlendirmelerde bulunuldu.

Görseller
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5